niedziela, 20 czerwca 2010

Tesco Value- Songs for the Gatekeeper
Na wstępie, szczerze proszę... ile z Was słyszało o niesitniejącym już, skandynawskim zespole Tesco Value? Nikt? No dobrze. A kto słyszał o artyście znanym pod pseudonimem Czesław Śpiewa? Zapewne spora większość z Was. A więc, surprajsem mówiąc... Czesio przed powrotem do Polski i nagraniem płyty "Debiut" w 2008 roku także tworzył, właśnie grając i śpiewając w Tesco Value. Obecnie "Songs for the Gatekeeper" (2004 r.) jest sprzedawane jako uzupełnienie do "Debiutu" i wydanego później krążka "Pop". Jeśli jednak się przyjrzeć, pardon, przysłuchać, można zauważyć różnice między Tesco Value a obecną twórczością Mozila.

Nie znajdziemy tu folku, jak to było w przypadku dwóch ostatnich płyt Czesława. No, może jedynie kawałek "Proszę się nie bać", który jest swoją drogą jedynym nagranym po polsku. Co zatem czeka na nas na tej płytce? Dużo alternatywy, pozornego bałaganu, psychodeliki i inteligentnego rocka.

Słuchając można odnieść wrażenie, że utwory są niezwykle chaotyczne, bez składu, jednak jest to mylne odczucie. W rzeczywistości są one przemyślane, zagrane z wielką pompą i... zachwycają.

Naturalnie jak na Czesława przystało nie zabraknie akordeonu. Jeśli komuś przeszkadzał w obecnej jego twórczości -tutaj nie jest aż tak zauważalny, nie wybija się nad inne instrumenty, nie jest nachalny. Jak już wspomniałem -płyta nie pachnie folkiem.

Polecam każdemu, nie tylko fanom Czesława Mozila, ale każdemu, kto lubi ambitną muzykę.


~2P

2 komentarze:

  1. Twój blog jest bardziej przydatny niż ŚwiatoObserwator(nie żeby tamten był zły...)Pierwszy raz słyszę o zespole Tesco Value.Po wysłuchaniu paru kawałków tego zespołu muszę przyznać,że może nie są królami rocka alternatywnego,ale są naprawdę nieźli

    Romando

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowana racja. Co prawda jestem fanką ŚwiatoObserwatora ale ten blog jest b. fajny. O zespole również nie słyszałam i wydaje się być bardzo fajny po pierwszych piosenkach jakie przesłuchałam. Botany Play jest zarąbiste.

    OdpowiedzUsuń